Historie a současnost folklóru v Janovicích

Brožura k nahlédnutí

Malá brožira v které se čtenář vrací do minulosti Janovic, kdy pravidelně probíhaly v přírodním amfiteátru Hradisko v Janovicích tradiční Ondrášovské slavnosti.

Brožura poskytuje dostupné informace o založení obce Janovice, zmiňuje místního zbojníka Ondráše, po kterém se později nazvaly folklorní slavnosti.

Podrobně mapuje jednotlivé významné ročníky Ondrášovských slavností, u jednotlivých ročníků jsou zmíněny i zajímavosti, které byly nastudovány v obecních kronikách.

V další části jsou uvedeny vzpomínky pamětníků, kteří do přípravy slavností v minulosti zasahovali a spolupodíleli se na jejich přípravě.

V závěru se čtenář dozví informace o znovuzaložení folklórního sboru Ondráš z Janovic a dětského sboru Ondrášek z Janovic.

Brožura vznikla pro připravovaný nový ročních Ondrášosvkých slavností, který byl zorganizován v roku 2017. Text pro brožuru čerpal z archivu PRVOČAS z,s,, historické souvislosti a detaily jednotlivývh ročníků slavností vyhledala v kronikách manželka Jana Kutlvašrová. Historické fotografie jsou z archivů místních občanů, některé jsem poskytnul já ze svého archivu, část je z archivu PRVOČAS z.s. a Muzea Beskyd Frýdek-Místek.

Brožuru vytiskla Tiskárna Brázda Hodonín v počtu 800 ks. Brožura nebyla prodejná.

Brožura k nahlédnutí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *