Rok 2019 – kalendář pro obec Janovice

Tento kalendář je tak trochu srdeční záležitost. Zobrazuje historické souvislosti janovických slavností s názvem „Ondrášovské slavnosti“. V minulosti zde proběhlo dvacet šest slavností od roku 1965 do roku 1992. Obci Janovice se podařilo slavnosti znovu připravit a to dokonce na původním místě, kde byly konány slavnosti předchozí.

V první části kalendáře jsou zobrazeny dokumenta, mapující začátky slavností a připomíná fotografiemi a textem některé z nich. V další části jsou zobrazeny upomínkové předměty, které byly vydávány v souvislosti s jednotlivými ročníky. Specialitou jsou fotografie tradičních odlévaných plaket z dílny místního samouka umělce Ludvíka Magdoně.

Druhá část kalendáře provází aktuálním ročníkem, který proběhl v roce 2018. Zobrazuje souběžně probíhající trh řemesel, ukazuje lokální dočasnou výstavu s názvem „Slavní janovičtí rodáci“.

Závěrečná část ukazuje průběh předprogramu na malém pódiu v centru Janovic a hlavního programu ondrášovských slavností v bývalém amfiteátru na okraji obce.

Kalendář byl graficky přizpůsoben motivu proběhlých slavností (autorem je firma MamiArt s.r.o.). Výběr dokumentů a jejich digitalizace byla moje práce, stejně tak i fotografie ze slavností roku 2018. Komentář k akcím a jazykovou úpravu připravila manželka Jana, seznam váročů v roce 2019 připravil Ing. Martin Zdralek a církevní svátky připravila Mgr. Ludmila Kaňoková.

Kalendář vytiskla tiskárna Brázda? Hodonín v nákladu 780 ks. Kalendář byl distribuován mezi občany obce zdarma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *